Przed drugimi turniejami PLFA 8

6 wrz 2013

O osiem miejsc w turniejach ćwierćfinałowych PLFA 8 walczy 19 zespołów. W najbliższy weekend w Kielcach, Sicienku, Zielonej Górze, Wrocławiu i Katowicach poznamy komplet ćwierćfinalistów.

2. turniej Grupy A
Organizator: Bydgoszcz Archers
Data i godzina: 7 września, 10:00
Stadion: ul. Sportowa 2, Sicienko
Liga: PLFA 8
Harmonogram spotkań:
1) 10:00: Sabercats Sopot B - Kurpie & Jackals
2) 11:40: Crusaders Warszawa B - Metropolitans
3) 13:50: Mecz o 3. miejsce Grupy A: Kurpie&Jackals lub Sabercats B - Metropolitans
4) 15:30: Finał Grupy A: Crusaders Warszawa B - Kurpie&Jackals lub Sabercats B

Po niespodziewanych, ale zasłużonych dwóch zwycięstwach to rezerwy drugoligowych Crusaders Warszawa są na najlepszej drodze do drugiej fazy rozgrywek. Jednak sam triumf nad gospodarzami - Bydgoszcz/Toruń Metropolitans zapewni im kontynuacji sezonu, albowiem zgodnie z regulaminem czeka ich jeszcze mecz o pierwsze miejsce w grupie. Krzyżowcy zmierzą się w nim ze zwycięzcą bezpośredniego spotkania o finał. W meczu otwarcia turnieju w Sicienku zagrają Sabercats Sopot B i łączony zespół KFA Kurpie i Jackals Łomża. Sopocianie są na fali wznoszącej, jednak w związku ze startem pierwszej drużyny w ćwierćfinale PLFA II można spodziewać się kluczowych zawodników Sabercats raczej odpoczywających na ławce niż walczących w lidze "ósemek". Faworytem pozostają jednak warszawianie, którzy zakończyli już swój pierwszy sezon w "jedenastkach".

2. turniej Grupy B
Organizator: Jokers Kielce
Data i godzina: 8 września, 10:00
Stadion: Stadion Lekkoatletyczny, ul. Boczna 15, Kielce
Liga: PLFA 8
Harmonogram spotkań:
1) 10:00: Warsaw Eagles C - Przemyśl Bears
2) 11:40: Jokers Kielce - Kraków Kings B
3) 13:50: Mecz o 3. miejsce Grupy B: Warsaw Eagles C - Przemyśl Bears
4) 15:30: Finał Grupy B: Warsaw Eagles C - Przemyśl Bears

Po kilku latach posuchy futbol wraca do Kielc albowiem to lokalny klub Jokers Kielce będzie gospodarzem drugiego turnieju PLFA 8 Grupy B. Jokers zapowiadają walkę o odniesienie honorowego zwycięstwa. Nie są bez szans, gdyż zmierzą się dwukrotnie - w rundzie zasadniczej i w meczu o 3. miejsce z rezerwami krakowskich Kings. Drugą parą która dwa razy zagra ze sobą w stolicy województwa świętokrzyskiego są Warsaw Eagles C i Przemyśl Bears. Będzie to pojedynek dwóch ciekawych rozgrywających. Ofensywę Niedźwiedzi prowadzi Bartosz Wardęga, który w PLFA debiutował w 2007 roku jednak długo pauzował m.in. z powodu kontuzji. Jego vis a vis to dwudziestoletni Richard Mbewe, który już jako osiemnastolatek miał okazję poprowadzić pierwszy skład Eagles w meczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Mbewe ma w rękawie asa w postaci skrzydłowego Bartłomieja Rota, który w Przemyślu zasłużył na tytuł MVP turnieju. Mimo posiadania świetnego zespołu, w przepadku przegrania obu spotkań przez Bears ich szanse na ćwierćfinał są iluzoryczne.


2. turniej Grupy C

Organizator: Giants Wrocław
Data i godzina: 8 września, 11:00
Stadion: Stadion Olimpijski, ul. Paderewskiego 35, Wrocław
Liga: PLFA 8
Harmonogram spotkań:
1) 11:00: Devils Wrocław 8 – Wolverines Opole
2) 13:00: Wolverines Opole - Giants Wrocław B
3) 15:00: Giants Wrocław B - Devils Wrocław 8

Otwierający zmagania w tej grupie turniej odbił się najszerszym echem w pierwszej kolejce PLFA 8. Z jednej strony świetna organizacja, którą podkreślali uczestnicy i bezstronni obserwatorzy. Z drugiej dość niespodziewany remis gospodarzy - Wolverines Opole z "ósemkowym" zespołem Devils Wrocław. W najbliższą niedzielę będzie okazja do rewanżu. Grupa C jest jedyną trzydrużynową w PLFA 8 a w takim zestawieniu drużyny grają w systemie mecz i rewanż. Naturalnie najbardziej interesującym spotkaniem wydają się derby Wrocławia Devils 8 - Giants B. Jednak Wolverines, pozbawieni ciężaru odpowiedzialności roli gospodarza będą mogli skupić się jedynie na aspekcie sportowym i mogą sprawić niespodzianki. Kto będzie górą? Mieszanka młodości i doświadczenia obu wrocławskich ekip czy ambicja i wysokie aspiracje opolan? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie po zakończeniu turnieju, którego gospodarzem są Giants Wrocław.

2. turniej Grupy D
Organizator: Zielona Góra Dragons
Data i godzina: 7 września, 10:00
Stadion: Stadion Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Szafrana 6, Zielona Góra
Liga: PLFA 8
Harmonogram spotkań:
1) 10:00: Kozły Poznań B - Leszno Hunters
2) 11:40: Zielona Góra Dragons - Patrioci Poznań
3) 13:50: Mecz o 3. miejsce Grupy D: Kozły Poznań B - Dragons lub Patrioci
4) 15:30: Finał Grupy D: Leszno Hunters - Dragons lub Patrioci

W Zielonej Górze turniej również przebiegnie według scenariusza "lider gra z czerwoną latarnią a dwa pozostałe kluby będą walczyły o wejście do finału". Po dwóch triumfach w domu leszczyńscy Hunters mogą spokojnie podejść do meczu z Kozłami Poznań B i czekać na rozwój wydarzeń w spotkaniu Dragons Zielona Góra - Patrioci Poznań. Smoki są gospodarzami turnieju i będą walczyć do upadłego o wejście do finału. Jednak na papierze silniejszy skład mają Poznaniacy, którzy dysponują kilkoma zawodnikami z topligowym doświadczeniem. Przede wszystkim strategicznie istotna pozycja rozgrywającego jest obsadzona przez Bartłomieja Kimnesem, który przez lata grał w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z kim zagrają w finale turnieju Leszno Hunters i czy drużyna ta zdoła zawalczyć z Myśliwymi przekonamy się już w trakcie sobotnich zmagań na stadionie Uniwersytetu Zielonogórskiego? Kibice prócz wyrównanych zmagań będą również oczekiwać kolejnego występu Ewy Susmarskiej - jedynej kobiety grającej w PLFA.

2. turniej Grupy E
Organizator: AZS Silesia Rebels
Data i godzina: 8 września, 10:00
Stadion: Boisko boczne Stadionu Śląskiego, ul. Katowicka 10, Chorzów
Liga: PLFA 8
Harmonogram spotkań:
1) 10:00: Too Saints Częstochowa - Sparta Rangers Zabrze
2) 11:40: Zagłębie Steelers Interpromex B - AZS Silesia Re”B”els
3) 13:50: Mecz o 3. miejsce Grupy E: Too Saints - Sparta Rangers
4) 15:30: Finał Grupy E: Steelers B - Re”B”els

W pierwszym turnieju tej grupy solidarnie zwyciężały rezerwy topligowych klubów. Po dwa zwycięstwa zanotowali Zagłębie Steelers Interpromex B oraz AZS Silesia ReBels. To te dwa zespoły w dwóch pojedynkach rozstrzygną między sobą awans do turnieju ćwierćfinałowego w Opolu. W dole tabeli znajdują się rezerwy częstochowskich Saints oraz debiutujący w PLFA zawodnicy Sparta Rangers Zabrze. W tym wypadku również "Za Święci" i "Zwiadowcy" zagrają ze sobą dwukrotnie - w rundzie zasadniczej turnieju oraz  w meczu o trzecie miejsce. Szczególnie zaciekle zapowiadają się potyczki gospodarzy z futbolistami z Zagłębia. Odwieczna rywalizacja miała swoją odsłonę niedawno w lidze juniorów. Tam górą byli Rebels jednak ich skład wzmocnili juniorzy z Zabrza. Jak katowiczanie poradzą sobie bez wsparcia  i która z drużyn wygra Grupę E przekonamy się w niedzielne popołudnie w stolicy województwa śląskiego.