Podsumowanie 1. Turnieju Grupy A PLFA 8

19 sie 2013

Debiut na futbolowej mapie Polski zaliczyła Ostrołęka - miasto gospodarz pierwszego turnieju grupy A PLFA 8. Dość niespodziewanym zwycięzcą okazały się rezerwy najmłodszej stołecznej ekipy futbolowej - Crusaders Warszawa B.

 

Kurpie Ostrołęka / Jackals Łomża - Crusaders B Warszawa 12:17

W pierwszym spotkaniu turnieju dominował silny fizyczny futbol po obu stronach. Jednak to Krzyżowcy okazali się skuteczniejsi. Dobry mecz zagrał Bartosz Bujak zdobywca dwóch przyłożeń po akcjach biegowych. Szczególnie ostatnie punkty tego dnia były bardzo widowiskowe. Bujak pokonał przed wbiegnięciem w pole punktowe nieomal 60 jardów. Gospodarze pod koniec spotkania przechwycili podanie rozgrywającego Crusaders. Skonstruowany dzięki temu ciąg akcji skończył się jednak na pięć jardów przed endzone gości.

 

Bydgoszcz / Toruń Metropolitans - Sabercats Sopot B 12:36

W drugim meczu zadebiutował łączony zespół rezerw Toruń Angels i Bydgoszcz Archers. Celem powstania Metropolitans było łagodzenie konfliktu między zwaśnionymi miastami. Ten duch towarzyszył Metropolitanom również na boisku bo po ich grze można było wnioskować, że nie chcą skrzywdzić przeciwnika. Dopiero w drugiej kwarcie Sebastian Herman swoim przyłożeniem starał się poderwać kolegów do walki. Jednak na nic zdały się wysiłki jego oraz wszechstronnego Kamila Mistrzaka. Sabercats B grając bez swojego podstawowego rozgrywającego swobodnie wygrali to spotkanie. Znaczny udział w triumfie miał debiutujący rozgrywający sopocian Mateusz Kogut, który zdobył dwa przyłożenia po akcjach biegowych.

 

Sabercats Sopot B - Crusaders Warszawa B 22:38

Tuż po zakończeniu poprzedniego spotkania Sabercats musieli mierzyć się z Crusaders. Był to mecz o dwóch obliczach. Sopocianie prowadzili w drugiej kwarcie już 20:6 by w kolejnych dwóch odsłonach stracić 30 punktów a samemu nie zdobyć ani jednego oczka. Niestety przybyszom znad morza zabrakło doświadczenia i przede wszystkim kondycji by dorównać Crusaders. Szczególny udział w triumfie stołecznych miał Jan Dostatni. Ten running back zanotował w przeciągu spotkania aż trzy przyłożenia. Gdy warszawianie wyszli na prowadzenie pozwolili sobie na kilka taktycznych ekstrawagancji, które mogą się przydać w drugim turnieju tej grupy. Po końcowym gwizdku sędziego kibice byli świadkami jak Krzyżowcy w podziękowaniu za walkę do samego końca zgotowali serdeczną owację słaniającym się na nogach Sabercats.

 

Kurpie Ostrołęka / Jackals Łomża - Bydgoszcz / Toruń Metropolitans 24:12

Od samego początku ostatniego meczu w turnieju to gospodarze narzucili swój styl gry. Mocne biegi Pawła Fąka i Łukasza Szymanika były ozdobą tego spotkania. To właśnie ci dwaj zawodnicy podzielili się zdobyczą punktową gospodarzy zdobywając po dwa przyłożenia. Dopiero w czwartej kwarcie goście z Kujawsko - Pomorskiego rozbudzili się i uważniej zagrali w obronie. Dobre zawody zagrał Karol Wesołowski, który zanotował przechwyt i wymusił zgubienie piłki przeciwników. Metropolitans próbowali onside kicku, by pozostać w grze jednak manewr ten nie udał się i łączona ostrołęcko łomżyńska ekipa zanotowała zwycięstwo i nadal liczy się w walce o ćwierćfinał.

 

Po turnieju powiedzieli:

Dawid Witnik - Prezes Toruń Angels - Wzięliśmy udział w fajnym wydarzeniu, które było okazją do integracji toruńsko - bydgoskiej. Cieszę się, że obyło się bez kontuzji i mogli ograć się juniorzy obu drużyn wchodzących w skład Metropolitans.  Będziemy kontynuować ten projekt i rozwijać współpracę na linii tych miast Chcemy być inspiracją dla stereotypowo zwaśnionych miast. Udział w turnieju dedykujemy Adrianowi Kuźniewskiemu, prezesowi Archers, który obecnie przebywa w szpitalu.

 

Michał Radelicki - Prezes Sabercats Sopot - Moi zawodnicy po tym turnieju nabrali głodu na futbol w formie ośmioosobowej. Na pewno nie dopuścimy do sytuacji, że na drugi turniej pojedziemy w 19 osób. Chłopaki zostawili serce na boisku i nie chcemy tego zmarnować. Widzieliśmy co prezentuje ekipa z którą zagramy w drugim turnieju. Jeśli chodzi o wynik to jestem spokojny, bo będzie tam nasz podstawowy rozgrywający więc liczymy na wygraną. Miejmy nadzieję, że uda nam się w finale odegrać na Crusaders.

 

Piotr Matyjasek - Trener Crusaders Warszawa - Cieszymy się z przebiegu meczów, bo nareszcie zaskoczył nareszcie nasz atak  i zdobyliśmy dużo punktów. Chcemy podziękować gospodarzom za dobry turniej. Wszystko poszło fajnie i sprawnie. Dzięki też Sabercats za twardy futbol od pierwszego do ostatniego gwizdka. Czekamy z niecierpliwością na mecze w Bydgoszczy.

 

Łukasz Cieśluk - Prezes KFA Kurpie - Jestem zadowolony, bo bardzo dobrze udał nam się turniej. Traktujemy go jako przetarcie przed ćwierćfinałem, którego też będziemy gospodarzem. Dziękujemy za przybycie Prezydentowi Miasta Ostrołęki. Jedyny drobny niedosyt to liczba widzów, ale na więcej nie pozwolił obiekt, którym dysponowaliśmy. Jedziemy na drugi turniej do Bydgoszczy wygrać z Sabercats. Mamy sporo do zrobienia na treningach, ale na szczęście wciąż mamy szanse na awans i końcowy rezultat zależy tylko i wyłącznie od nas.

 

KFA Kurpie & Łomża Jackals - Crusaders Warszawa B 12:17 (6:8, 0:3, 0:0, 6:6)


I kwarta

6:0 przyłożenie Pawła Fąka po 6-jardowej akcji biegowej

6:8 przyłożenie Bartosza Bujaka po 6-jardowej akcji biegowej ( podwyższenie za dwa punkty Bartosz Bujak)

 

II kwarta
6:11 25-jardowe kopnięcie z pola Kamila Pilicha


IV kwarta

12:11 przyłożenie Łukasza Szymanika po 15-jardowej akcji biegowej
12:17 przyłożenie Bartosza Bujaka po 59-jardowej akcji biegowej

 
Metropolitans Toruń-Bydgoszcz - Sabercats Sopot B 12:34 (0:8, 6:16, 6:0, 0:12)

 

I kwarta

8:0 przyłożenie Adriana Abrahama po 7-jardowej akcji biegowej ( podwyższenie za dwa punkty Mateusz Kogut)

 

II kwarta

0:14 przyłożenie Mateusza Koguta po 2-jardowej akcji biegowej

6:14 przyłożenie Sebastiana Hermana po 15-jardowej akcji biegowej

6:22 przyłożenie Adriana Abrahama po 15-jardowej akcji biegowej ( podwyższenie za dwa punkty Mateusz Kogut)


III kwarta

12:22 przyłożenie Kamila Mistrzaka po 12-jardowej akcji biegowej

 

IV kwarta

12:28 przyłożenie Mateusza Koguta po 5-jardowej akcji biegowej

12:34 przyłożenie Jana Śmigielskiego po 60-jardowej akcji biegowej

 


Sabercats Sopot B - Crusaders Warszawa B 22:38 (14:6, 8:8, 0:16, 0:8)


I kwarta

6:0 przyłożenie Jana Dostatniego po 15-jardowej akcji biegowej

6:6 przyłożenie Mateusz Kogut po 1-jardowej akcji biegowej

14:6 przyłożenie Marcina Ndzondzo po 40-jardowej akcji biegowej ( podwyższenie za dwa punkty Michał Noga)

 

II kwarta

22:6 przyłożenie Adriana Abrahama po 15-jardowej akcji biegowej ( podwyższenie za dwa punkty Adrian Abraham)

22:14 przyłożenie Bartosza Bujaka po 5-jardowej akcji biegowej ( podwyższenie za dwa punkty Grzegorz Wójcik)


III kwarta

22:22 przyłożenie Jana Dostatniego po 1-jardowej akcji biegowej ( podwyższenie za dwa punkty Adam Mazurek)

22:30 przyłożenie Jana Dostatniego po 65-jardowej akcji biegowej ( podwyższenie za dwa punkty Adam Mazurek)

 

IV kwarta

22:38 przyłożenie Grzegorza Wójcika po 20-jardowej akcji biegowej ( podwyższenie za dwa punkty Bartosz Bujak)


KFA Kurpie & Łomża Jackals - Toruń-Bydgoszcz Metropolitans 24:12 (12:0, 6:0, 6:0, 0:12)

 

I kwarta

6:0 przyłożenie Łukasza Szymanika po 20-jardowej akcji biegowej

12:0 przyłożenie Pawła Fąka po 10-jardowej akcji biegowej

 

II kwarta
18:0 przyłożenie Łuaksza Szymanika po 4-jardowej akcji biegowej

 

III kwarta

24:0 przyłożenie Pawła Fąka po 3-jardowej akcji biegowej

IV kwarta

24:6 przyłożenie Sebastiana Hermana po 10-jardowej akcji biegowej

24:12 przyłożenie Sebastiana Hermana po 35-jardowej akcji biegowej

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl