Podsumowanie 1. Turnieju Grupy E PLFA 8

18 sie 2013

Po dwóch latach przerwy futbol amerykański powrócił do Zabrza. W pierwszym turnieju grupy E, którego gospodarzem byli Sparta Rangers Zabrze, komplet zwycięstw odniosły rezerwy klubów Topligi - Zagłębie Steelers B oraz AZS Silesia ReBels.

 

Too Saints Częstochowa - Zagłębie Steelers Interpromex B 6:32

 

Z wysokiego C rozpoczęli turniej zawodnicy Steelers B. Ich atak oparty w przeważającej większości na akcjach biegowych spokojnie i metodycznie rozpracowywał częstochowską defensywę. W pierwszej części gry punktowali raczej doświadczeni zawodnicy Hutników. W drugiej zaś do głosu doszedł rewelacyjny tego dnia 17-letni running back Łukasz Grabowski. Młodzian z Będzina zdobył dwa przyłożenia oraz jedno podwyższenie za dwa punkty oraz do kompletu miano MVP spotkania. Bardzo dobrze zagrała obrona drużyny Steelers B. Jedyny słabszy drive był efektem dekoncentracji i 30 jardów w karach podarowanych przeciwnikom. Święci nie mogli nie wykorzystać takiej szansy i za sprawą Sławomira Werewskiego zdobyli jedyne tego dnia punkty.

 

Sparta Rangers Zabrze -AZS Silesia ReBels 6:26

 

Gospodarze turnieju - Sparta Rangers Zabrze zaczęli debiut bardzo stremowani. Złe ustawienie formacji odbioru wykopu sprowokowało ReBels do jak się po chwili okazało skutecznej próby onside kicku. Gdy Zabrzanie zamiast atakować, dość niespodziewanie musieli się bronić to w ich szeregi wkradł się chaos. Mimo tego, że siłowo nie odstawali aż tak bardzo od Rebeliantów to doświadczenie Topligowe zawodników gości i ich dużo lepsza technika gry zaprocentowały bardzo szybko. Po dwóch zdobytych przyłożeniach katowiczanie uspokoili grę i dowieźli korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

 

Too Saints Częstochowa - AZS Silesia ReBels 8:42

 

Zawodnicy ReBels weszli w to spotkanie z marszu i było od samego początku widać że to oni będą dyktować warunki. Trzy przyłożenia w pierwszej i dwa kolejne w drugiej kwarcie praktycznie ustawiły przebieg spotkania. Praktycznie wszystkie punkty tego spotkania rozdzielili między siebie Patryk Mazurek i Paweł Tomeczek. Jedyne punkty Świętych w tym spotkaniu zdobył grający w trzeciej linii obrony Marek Suszalski po ładnej akcji powrotnej po przechwyceniu podania rozgrywającego ReBels. Wynik meczu nie oddaje jednak do końca jego przebiegu. Druga połowa spotkania była dość wyrównana i sztab szkoleniowy Rebeliantów musiał się sporo napracować by utrzymać właściwy poziom koncentracji wśród swoich podopiecznych.

 

Zagłębie Steelers Interpromex B - Sparta Rangers Zabrze 42:0

 

W drugim swoim meczu gospodarze z Zabrza nie potrafili znaleźć recepty na świetne akcje biegowe Hutników z Będzina. Gdy do kontekstu meczu dołoży się uraz rozgrywającego Rangers Patryka Konickiego końcowy rezultat przestaje dziwić. Gospodarze zdobyli w całym turnieju tylko jedno przyłożenie. Widać było chwilami ich niezgranie i brak boiskowego doświadczenia.  Hutnicy odnieśli dwa spokojne zwycięstwa. Ich gra biegowa była nie do zatrzymania a z dosłownie kilku akcji podaniowych, które zagrali, dwie znalazły drogę do pola punktowego przeciwników. Dobry mecz rozegrał debiutujący w futbolu amerykańskim hokeista Łukasz Kisiel, który grając na pozycji skrzydłowego zdobył przyłożenie po akcji biegowej.

 

 

Po turnieju powiedzieli:

 

Patryk Konicki - rozgrywający Sparta Rangers Zabrze - organizacyjnie udało się lepiej niż się spodziewaliśmy. Po turnieju udało się nakarmić wszystkich zawodników. Niestety graliśmy na bocznym boisku więc nie było dużo kibiców. Jestem pod wrażeniem tego co udało się osiągnąć. W pierwszym meczu wyróżnili się Daniel Rybiński i Adrian Adamiec  a w drugim Przemysław Kałuszka i Klaudiusz Konicki.

 

Jakub Samel - trener AZS Silesia ReBels - występ swoich podopiecznych oceniam dobrze, choć w meczu z Too Saints brakowało im koncentracji. Dobrze w turnieju zaprezentowali się Steelers i to oni będą naszymi najgroźniejszymi przeciwnikami w naszej drodze do cwierćfinałów. W barwach ReBels dobrze zagrali Paweł Tomeczek, Tomasz Talik, Filip Bywalec i Lech Gluzicki.

 

Rafał Musiał - manager Zagłębie Steelers Interpromex B - dobrze weszliśmy w turniej, udało się zatrzymywać skutecznie atak Saints i dzięki temu defensywa poczuła się pewnie. Zagrało u nas czterech juniorów i każdy miał wkład w zwycięstwa. To ich szczególnie chciałbym wyróżnić. Nasza obrona zagrała bardzo dobrze. Przez cały turniej mieliśmy tylko 1 słaby drive z Saints. Morale po meczu wzrośnie. Szanujemy Rebels ale chcemy ich pokonać u nich i wyjść do ćwierćfinału z pierwszego miejsca.

 

 

Zagłębie Steelers B -Too Saints Częstochowa 32:6 (6:0, 12:0, 6:6, 8:0)

 

I kwarta

6:0 przyłożenie Marcina Walaszczyka po 6 jardowej akcji biegowej

 

II kwarta

12:0 przyłożenie Marcina Walaszczyka po 12 jardowej akcji biegowej

18:0 przyłożenie Łukasza Kisiela po 23 jardowej akcji po podaniu Łukasza Jaworskiego

 

III kwarta

24:0 Przyłożenie Łukasza Grabowskiego po 5 jardowej akcji biegowej

24:6 Przyłożenie Sławomira Werewskiego po 10 jardowej akcji biegowej

 

IV kwarta

32:6 przyłożenie Łukasza Grabowskiego po 4 jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 2 punkty Łukasz Grabowski)

 

Sparta Rangers - AZS Silesia Re"B"els 6:26 (0:14, 0:0, 6:6, 0:6)

 

I kwarta

0:8 przyłożenie Patryka Mazurka po 7 jardowej akcji biegowej(podwyższenie za 2 punkty Adrian Mazurek)

0:14 przyłożenie Pawła Tomeczka po 23 jardowej akcji po podaniu Adriana Mazurka

 

III kwarta

6:14 przyłożenie Patryka Konickiego po 65 akcji biegowej

6: 20przyłożenie Filipa Bywalca po 10 jardowej akcji po podaniu Adriana Mazurka

 

IV kwarta

6:26 przyłożenie Adriana Mazurka po 5 jardowej akcji biegowej

 

Too Saints Częstochowa - AZS Silesia Re"B"els  8:42 (0:22, 0:14, 8:0, 0:6)

 

I kwarta

0:8 przyłożenie Filipa Bywalca po 6 jardowej akcji biegowej(podwyższenie za 2 punkty Patryk Mazurek)

0:16 przyłożenie Pawła Tomeczka po 45 jardowej akcji po podaniu Adriana Mazurka(podwyższenie za 2 punkty Patryk Mazurek)

0:22 przyłożenie Patryka Mazurka po 40 jardowej akcji po podaniu Adriana Mazurka

 

II kwarta

0:30 przyłożenie Pawła Tomeczka po 25 jardowej akcji po podaniu Adriana Mazurka

0:36 przyłożenie Pawła Tomeczka po  45 jardowej akcji po podaniu od Adriana Mazurka

 

III kwarta

8:36 przyłożenie Marka Suszalskiego po 3 jardowej akcji po odzyskaniu zgubionej piłki (podwyższenie za 2 punkty Sławomir Werewski)

 

IV kwarta

8:42 przyłożenie Pawła Tomeczka po 25 jardowej akcji po podaniu Adriana Mazurka

 

Sparta Rangers vs Zagłębie Steelers B 0:42 (0:14, 0:8, 0:0, 0:20)

 

I kwarta

0:8 przyłożenie Łukasza grabowskiego po 20 jardowej akcji biegowej(podwyższenie za 2 punkty Marek Halczek)

0:14 przyłożenie Bartosza Nowaka po 10 jardowej akcji biegowej(podwyższenie za 2 punkty)

 

II kwarta

0:22 przyłożenie Łukasza Kisiel po 9 jardowej akcji po podaniu Łukasza Jaworskiego (Podwyższenie za 2 punkty Marcin Walaszczyk)

 

IV kwarta

0:28 przyłożenie Łukasza Grabowskiego po 40 jardowej akcji biegowej

0:34 przyłożenie Łukasza Kisiela po 15 jardowej akcji po podaniu Łukasza Jaworskiego

0:42 przyłożenie Marka Haleczka po 65 jardowej akcji po podaniu Łukasza Jaworskiego (podwyższenie za 2 punkty Łukasz Grabowski)

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl